Czas Dzieci na Targach Książki


czas.jpg

Serdecznie zapraszamy wszystkich starszych i młodszych na stoisko portalu CzasDzieci.pl (A56) podczas zbliżających się wielkimi korkami 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 23 – 26 października 2014 roku.

 Na najmłodszych czeka moc atrakcji. Począwszy od budowania Miasteczka Literackiego, poprzez liczne warsztaty, spotkania z ulubionymi dziecięcymi autorami, a kończąc na charytatywnej akcji na rzecz zwierzaków zamieszkujących krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

 

Poniżej szczegółowy plan aktywności:

 

 23.10 czwartek


od godz. 10:30
Budujemy MIASTECZKO LITERACKIE!


W programie zajęcia plastyczne, warsztaty architektoniczne, plastyczne i literackie. Przez wszystkie dni Targów młodzi czytelnicy będą współtworzyć przestrzeń niezwykłego miasta budując kamienice, mosty i ogrody. Na uliczkach i w zaułkach miasteczka codziennie można będzie spotkać wielu autorów, ale również fikcyjne postaci literackie, które zeszły z kart książek. W ramach animacji porozmawiamy w dziećmi o szeroko pojętej różnorodności, która otacza nas w naszych miastach na co dzień.

W przestrzeni Miasteczka Literackiego zawiśnie też wielka skrzynka na listy Festiwalu Literatury dla Dzieci, gdzie mali czytelnicy będą mogli wrzucać pocztówki i listy do ulubionych autorów, oraz pomysły na spotkania z nimi. Postaramy się przekazać całą korespondencję adresatom i spełnić przynajmniej kilka z próśb dzieci w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci, w maju 2015 roku.

 

24.10 piątek

godz. 10:00-12:00
Ekologiczne zakładki do książek - warsztaty plastyczne


godz. 12:00-13:00

Spotkanie z Rafałem Kosikiem wokół serii książek „Felix, Net i Nika”

godz. 14:00-15:00
Czytamy opowiadanie "Zguba" z książki Zgubione, znalezione Shauna Tana oraz budujemy maszyny


godz. 15:00-17:00
Ekoroboty - warsztaty plastyczno-recyklingowe dla dzieci w każdym wieku

 

25.10 sobota

godz. 11:00-13:00
Warsztaty z Marianną Jagodą Mioduszewską, ilustratorką książki Sekret życia. Baśnie hinduskie 


godz. 13:00-14:00
Warsztaty z Renatą Piątkowską i Anną Czerwińską-Rydel wokół książki Moje prawa, ważna sprawa!
(dla dzieci w wieku 8-12 lat)

godz. 16:00-18:00
Gry edukacyjne z wydawnictwem Zielona Sowa. Konkursy z nagrodami

 

26.10 niedziela

godz. 10:00-15:00
POMAGANIE PRZEZ CZYTANIE - Fundacja Czas Dzieci oraz Wydawnictwo Zielona Sowa połączyły swoje siły, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym czworonogom z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i zachęcają do udziału w akcji tych wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Wielkimi krokami nadchodzi zima, a to dla niekochanych futrzaków najtrudniejszy okres w roku. Dlatego 26 października, podczas Targów Książki zostanie przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz zwierzaków zamieszkujących schronisko. Fundacja Czas Dzieci przez cały dzień sprzedawać będzie książki z serii Holly Web - ufundowane przez wydawnictwo Zielona Sowa, a całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Pozycje książkowe zostały wybrane nieprzypadkowo – wspomniana seria to poruszające opowieści o zwierzątkach, które nie umiałyby sobie poradzić bez ludzkiej pomocy…

Więcej informacji tutaj
Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!

godz. 11:00-13:00
Warsztaty literacko-plastyczne z Joanną Krzyżanek wokół książki Kura Adela. Jak kura zgubiła pióra. Będziemy budować domek na kurzej stopce, a specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy też niespodziankę!

 

Portal CzasDzieci.pl od 8 lat podpowiada rodzicom w największych miastach, jak spędzić czas ze swoim dzieckiem. Grupa redaktorów wyszukuje, sprawdza i rekomenduje najbardziej wartościowe oferty kulturalne. CzasDzieci.pl poleca także, jako alternatywę, rozwojowe zabawy do przeprowadzenia w domu lub wyjazdy rodzinne poza miasto. Portal szczególną dbałość kładzie na rzetelność informacji oraz rozwojowy charakter udostępnianych rodzicom inspiracji. Czasdzieci.pl to nie tylko organizacja czasu dziecka. Rodzice znajdą tu także wiele artykułów dotyczących wychowania i rozwoju malucha, a grupa 19 ekspertów odpowiada on-line, nieodpłatnie na pytania i wątpliwości z zakresu psychologii, logopedii, neurologii, dietetyki, pedagogiki i wychowania dziecka. Na uwagę zasługuje największy w polskim Internecie dział dotyczący książki dla dzieci współtworzony pod czujnym okiem redaktorów, przez same dzieci oraz rodziców-recenzentów.