Michał Ogórek w bibliotece.


 

Ogrek.JPG

24 września br. w  ciężkowickiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem. Miłą           i wzruszającą niespodzianką dla naszego gościa,  było spotkanie po latach swojej wychowawczyni  ( uczęszczał  do Szkoły Podstawowej  w Katowicach), którą okazała się być Pani Halina  Dzierżawska.

Podczas półtoragodzinnego spotkania, Pan  Ogórek mówił  o kulisach pracy dziennikarza, komentował różne wydarzenia  z życia publicznego, opowiadał anegdoty na temat różnych sytuacji i osób, z którymi zetknął się podczas swojej pracy. Nie  zabrakło również wspomnień z lat szkolnych.  Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, po spotkaniu była możliwość uzyskania autografu od pana Michała .

Michał Ogórek to jedna z najciekawszych postaci medialnych w Polsce. Wraz z Danielem Passentem       i Jerzym Pilchem uznawany jest za najwybitniejszego polskiego felietonistę.W swoich krótkich tekstach zaskakuje czytelników niesamowitymi puentami, absurdem, ironią  i doskonałym wyczuciem stylu. Współpracuje także z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie prowadzi kroniki filmowe z PRL-u i polskim radiem

24.09.2014r. Spotkanie z M. Ogórkiem