NARODOWE CZYTANIE 2014

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach włącza się do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie"

Plakat-NC.jpg

Z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, już po raz trzeci odbędzie się akcja narodowego, wspólnego czytania dzieł polskiej literatury. Celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz przypomnienie sobie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury . Czytaliśmy już  „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, w tym roku nadszedł czas na „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie największe dzieła polskiej literatury i na nowo je odkryć. W Trylogii ukazany jest głęboki patriotyzm, połączony z przygodą i humorem. 6 września zapraszamy do naszej Biblioteki , Rynek-Ratusz( sala widowiskowa)  na godzinę 10.00. Do czytania zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnej społeczności oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum  i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych  z Ciężkowic. Zapraszamy.

Zachęcamy do przyniesienia książek z utworami Henryka Sienkiewicza, na których składany będzie pamiątkowy stempel.