Pierwszaki już po czytelniczej przysiędze!

PnCz.JPG

Dnia 25.03.2014r. ciężkowicką bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy (Zborowice, Pławna , Siekierczyna, Falkowa, Kąśna Dolna, Bogoniowice, Kipszna  i Ciężkowice ).  Celem spotkania było pasowanie na czytelnika a także stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas pierwszych kontaktów dzieci z biblioteką. Przygotowanie do swobodnego  i samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zapoznania się z książką i tego jak należy się z nią obchodzić.

Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i nastąpiło uroczyste pasowanie. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali zakładki do książek wraz ze słodką niespodzianką oraz Certyfikaty Czytelnika. Dzieci świetnie się bawiły, rozwiązywały zagadki i różne zadania związane z książką i biblioteką. Zwiedzanie biblioteki odbyło się w formie pociągu, który zatrzymywał się na różnych bibliotecznych przystankach: czytelnia, księgozbiór dla dzieci, księgozbiór dla dorosłych, "Kącik Skrzata Wiercipiętka".  Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów:

Burmistrz Gminy Ciężkowice,

Delikatesy Centrum- Bogoniowice,

Hitpol -Marian Król,

OMEGANET-  Michał Spala,

Księgarnia - Bogdan Wróbel,

Zakład Mleczarski MLEK-BOG- Marek Wołkowicz

Pasowanie na Czytelnika. 25.03.2014r.