Relacja z wakacji w Bibliotece.

Wakacje to dla wszystkich dzieci upragniony czas odpoczynku, wyjazdów i całodniowej zabawy na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół. Podobnie jak w ubiegłych latach Ciężkowicka Biblioteka Publiczna przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia, które  odbywały się we wtorki i czwartki w miesiącu lipcu.    IMG_0334.JPG

Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem "Z książką dookoła świata" i jak sama nazwa wskazuje, za każdym razem "odwiedzano" jakieś ciekawe miejsce na kuli ziemskiej. Dzieci poznawały kulturę różnych krajów, ukształtowanie powierzchni, zwierzęta zamieszkujące dane tereny, ale przede wszystkim ludzi, którzy może inaczej wyglądają, ubierają się  i spędzają czas wolny, ale tak samo jak my, pragną być kochani. Każdym zajęciom towarzyszyło czytanie .Dzieci  miały też okazję pracy  różnymi technikami plastycznymi: rysunek, malarstwo,  rękodzieło związanych tematycznie z odwiedzanym krajem. Uczestnicy zajęć  poznali wszystkie kontynenty  jak również wzięli udział w konkursie plastycznym  pt. "Najpiękniejszy dzień wakacji"- wystawę prac  można oglądać w naszej Bibliotece do końca wakacji.

Zajęcia  organizowane przez Miejsko-Gminną  Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach , były okazją do spędzenia przez najmłodszych wakacyjnego czasu w sposób twórczy, interesujący i dostarczający wiele radości.

Pomimo tego, że zajęcia  dobiegły końca, to Biblioteka  oferuje: gry planszowe, bezpłatny dostęp do Internetu a dla młodszych dzieci kolorowanki.

"Z książką dookoła świata"- wakacje 2014r.