Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

12 maja- podczas trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek- w ciężkowickim  Ratuszu odbyło się spotkanie z autorem książek detektywistycznych dla młodzieży Arkadiuszem Niemirskim, który przybył        z Warszawy na zaproszenie Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach.

Autor w dynamicznej prezentacji przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął  od działalności kabaretowej i w której były także okresy działalności dziennikarskiej, w tym publicystycznej.

Arkadiusz Niemirski, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia i dużą dawką humoru, przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych  i wartościowych postaw życiowych. Apelował o to, by mieli marzenia, cel życia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek. Sporą część prezentacji poświęcił literaturze detektywistycznej  i sensacyjnej, pokazując jej największych twórców (A.E. Poe, G. Simenon, A. C. Doyle) i bohaterów tego gatunku powieści (Sherlock Holmes, Maigret, Philip Marlowe, Columbo, James Bond). Rzecz jasna była także mowa o Panu Samochodziku i jego słynnym  wehikule. Dowiedzieliśmy się też o jego innej pasji, którą jest muzyka klasyczna i rokowa, a ulubionym zespołem „Procol Harum”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z PG z Ciężkowic.

Arkadiusz.JPG

12.05.2014r. Spotkanie autorskie z A. Niemirskim.