SPOTKANIE AUTORSKIE


Miejsko-Gminna  Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem – dziennikarzem, mistrzem felietonu, krytykiem filmowym, satyrykiem i pisarzem.

ogr_mae.jpg

Michał Ogórek  ur. 22 lipca 1955 w Stalinogrodzie  ( Katowice ). Ukończył nauki polityczne  na Uniwersytecie Śląskim. W 1979 na stałe opuścił Katowice,  aby podjąć pracę w Warszawie. Powodem były kłopoty z cenzurą, z którą miał do czynienia pisząc jeszcze w „Studenckim Magazynie Reporterów”. W latach 80. XX wieku pisał w "Przeglądzie Technicznym”, a od 1989 jest stałym felietonistą "Gazety Wyborczej". Od 2004r. związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie Na przełaj przez PRL. Od 2009 był jednym z ekspertów  w teleturnieju Milionerzy.

W 2014 r.  prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderem Odrodzenia Polski.

Michał Ogórek jest autorem  takich książek jak: „Przewodnik po Polsce”, „Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na cały rok”, „Poczet królów polskich”. Współautor (wraz z Iloną Morżoł) „Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL”,  (z profesorem Jerzym Bralczykiem) „Kiełbasa i sznurek”, (album ze zdjęciami Zenona Żyburtowicza)  „Z prądem i pod prąd"oraz  "Polska Ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas".

Gość  przyjeżdża do Ciężkowic na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego  przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach.

Zapraszamy 24 września ( środa ) o godz. 17.00 do ciężkowickiego Ratusza.

Wstęp wolny.