DKK. Królowa szwedzkiego kryminału.


W środę, 25 listopada 2015 r. w MGBP w Ciężkowicach, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone książce Camilli Lackberg „Syrenka”.

Kryminalne powieści Lackberg rozgrywają się w jej rodzinnej miejscowości Fjallbacka, położonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Główni bohaterowie to pisarka Erika Falck i policjant Patrik Hedstrom. "Syrenka" to  szósta część bestsellerowej sagi kryminalnej w interpretacji Marcina Perchucia.

Pierwsze cztery tytuły zostały sfilmowane przez szwedzką TV.

 Saga Kryminalna Camilli Lackberg to nie tylko powieści kryminalne. W każdej historii interesują nas zarówno morderstwa, jak i problemy, troski oraz radości Eriki, Patrika i ich przyjaciół. Martwimy się, gdy mają kłopoty, cieszymy się, gdy wszystko się im układa. „Syrenkę” czyta się dobrze, napisana tak jak na kryminał przystało prostym językiem, bez udziwnień i zbędnych metafor czy przenośni. I wszystkie te elementy sprawiają, że Lackberg, okrzyknięta szwedzką królową kryminału, jest jedną z najchętniej czytanych autorek.

Jean Edith „Camilla” Lackberg Eriksson urodziła się 30 sierpnia 1974 r. w Fjallbace. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Goteborgu. Ma troje dzieci. W 2010 r. wyszła za mąż za Martina Melina, funkcjonariusza policji.

Książki Lackberg trafiają na czołowe listy bestsellerów, zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Jest również autorką jednej książki dla dzieci oraz współautorką książki kucharskiej.

IMG_2204.JPG

DKK-25.11.2015 r.