FINAŁ GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


2.JPG

    Za nami finał  III Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Świat Poezją Malowany" organizowanego  przez  Miejsko-Gminną  Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach- wydarzenie, któremu patronuje Burmistrz Gminy Zbigniew Jurkiewicz. W tegorocznym konkursie, który odbył się 23 kwietnia (Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich)w sali widowiskowej  ciężkowickiego ratusza, wzięło udział 27 uczniów ze wszystkich Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy. Zmierzyli się oni z dziełami polskiej poetki Ewy Szelburg-Zarembiny. Usłyszeć mogliśmy, m.in. „Na listeczku kalinowym”, „Ptaszki”, „Królewna”, czy „Boża Krówka”. Występom dzieci, które doskonale przygotowane, zarówno pod względem pamięciowym, jak  i charakteryzacji, przyglądało się czujnie  jury w składzie: Zbigniew Jurkiewicz, Burmistrz Gminy, Liliana Ostrowska , Polonistka z Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach , Magdalena Gzyl,  Biblioteka Powiatowa Tarnów   oraz Katarzyna Zych, MGBP. Każdego z uczestników oceniano pod kątem interpretatorskim, stopnia trudności wybranego materiału oraz zdolności pamięciowych.

   Nareszcie nastała długo oczekiwana chwila… ogłoszenie wyników. Wyróżnienia, dyplomy za udział      w konkursie, nagrody książkowe i inne upominki   z rąk Burmistrza Gminy oraz  członków jury, otrzymało pięciu wykonawców:

I miejsce  Michał Uchwat ze Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach, 

II miejsce  Gabriela Szerląg ze Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach,

III miejsce  Zuzanna Gabor ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach,                                                  

Wyróżnienia:

Wiktoria Barnowska ze Szkoły Podstawowej w  Kąśnej Dolnej.

Agata Gucwa  ze Szkoły Podstawowej w Zborowicach.

     Każdy z młodych uczestników otrzymał nagrodę oraz dyplom, upamiętniający miłe chwile, spędzone      w ciężkowickim ratuszu. Za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie recytatorów dyplomy - podziękowania  otrzymali również  nauczyciele, a za wkład  w nagrodzenie małych wykonawców podziękowania otrzymali sponsorzy: Burmistrz Gminy Zbigniew Jurkiewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Szczerba, ponadto - w ramach XIV Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, wszyscy zostali obdarowani -jak każe tradycja - różą (kwiaty wykonały  panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bruśnika).

     Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Patronom, sponsorom i wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie III Gminnego Konkursu Recytatorskiego który, mamy nadzieję, zagościł już na dobre w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy.

III Gminny Konkurs Recytatorski