LEKCJA BIBLIOTECZNA

IMG_0944.JPG

We wtorek 3 lutego 2015r. w Czytelni MGBP w Ciężkowicach  odbyła się lekcja biblioteczna" Biblioteka, jej zbiory i zasady korzystania" dla uczniów kl. 1 Publicznego Gimnazjum z Ciężkowic.

W jej trakcie pierwszoklasiści zapoznali się z biblioteką, z zasadami  korzystania oraz układem książek na półkach.  Poznali regulamin wypożyczalni książek , czytelni  i  nauczyli się korzystać  z  katalogu on-line. Uczniowie przyszli do biblioteki pod opieką p. Małgorzaty Brataniec.

Młodzież obecnie bardzo mało czyta, dlatego wychodząc naprzeciw temu problemowi  nasza biblioteka prowadzi  różnego rodzaju spotkania promujące książkę i czytelnictwo. Długie, zimowe wieczory stanowią dobrą okazję, aby chociaż na chwilę wziąć do ręki dobrą książkę.

IMG_0941.JPG

IMG_0943.JPG