Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”.


MnC.jpg

24 kwietnia br. Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach zaprosiła swoich najmłodszych - przyszłych- czytelników z Przedszkola Publicznego w  Ciężkowicach               na przedstawienie             pt. " MODA NA CZYTANIE". Swoje umiejętności teatralne zaprezentowali swoim młodszym kolegom, uczniowie klasy II i IV ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach pod kierunkiem pań Joanny Roczniak      i Anety Kozioł. Spotkanie to odbyło się z okazji obchodów tegorocznej XIV edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża"

Informacja o akcji.

Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" pochodzi z Hiszpanii, skąd do Małopolski został przeniesiony w 2002 roku. W Hiszpanii od 1930 roku Dzień Książki jest oficjalnym świętem, a od 1964 roku jest obchodzony we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Symbol róży jest związany ze świętym Jerzym, 23 kwietnia jest hucznie obchodzonym                         w Katalonii świętem narodowym, jako dzień Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami.

Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" jest rozwój czytelnictwa                           w regionie.

MODA NA CZYTANIE