PASOWANIE NA CZYTELNIKA.


PnC.jpg

Tradycyjnie, jak co roku, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach  odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Pasowanie na Czytelnika. W spotkaniu dnia 27 marca  2015r. wzięli udział uczniowie  klas pierwszych ze Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy: Bogoniowice i Kipszna, Siekierczyna i Falkowa, Pławna, Zborowice oraz Ciężkowice ( ponad 100 uczniów). Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie kl. IIa ze SP w Ciężkowicach, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Pani Joanny Roczniak przygotowali teatrzyk  pt.: "Moda na książkę"- Pani Joannie  oraz młodym aktorom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.

Pierwszoklasiści,  poznali podstawowe informacje na temat samej biblioteki i zasad poszanowania książek. Jest to przydatna wiedza dla każdego przyszłego użytkownika biblioteki. Następnie nastąpiło uroczyste  ślubowanie,  nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, zakładki do książek oraz słodką niespodziankę.

Na zakończenie dzieci mogły już oficjalnie wcielić się w role czytelników składając podpis na swojej karcie.

Mamy nadzieję, że spotkanie to na długo pozostanie w pamięci dzieci, a udział w pasowaniu będzie dla nich początkiem wspaniałej, czytelniczej przygody.

Pasowanie na Czytelnika' 2015