Spotkanie z Hanną Cygler.

Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach we wtorkowe popołudnie 20 października w czytelni biblioteki gościliśmy Hannę Cygler – pisarkę powieści obyczajowych i tłumaczkę.

HC.JPG

Pani Hanna wprowadziła uczestników spotkania w swój pisarski świat z poczuciem humoru i z uśmiechem. Z ciekawością słuchaliśmy o jej pracy pisarskiej i nie tylko. Barwnie opowiadała o swoim życiu i pierwszych napisanych książkach, oraz problemach z ich wydaniem. Wyjawiła nam jak wygląda jej dzień pracy, kiedy siada do pisania i kiedy wymyśla treść swoich książek. Dowiedzieliśmy się również, skąd się biorą pomysły na napisanie książek, kim są bohaterowie, czy też różne wątki. Stwierdziła, że treści książek jest to fikcja, ale i obserwacja życia, ludzi czy zdarzeń. Lubi przebywać między ludźmi, bo zawsze coś ciekawego można zaobserwować, poznać i wykorzystać w swych powieściach.

Na zakończenie była możliwość zakupienia książek autorki wraz z dedykacją i autografem.

Spotkanie z Hanną Cygler-20.10.2015r.