U Kubusia Puchatka ceremoniał pasowania na czytelnika.

IMG_1214.JPG

To już tradycją jest, że do biblioteki w Bruśniku Kubuś Puchatek zaprasza  na doroczne wielkie czytelnicze wydarzenie, czyli pasowanie  pierwszoklasistów na czytelników.  Tak było i w tym roku.        4 listopada  gościł on z wielkim zaszczytem  oraz  przyjemnością  14 dzieci z Zespołu Szkół w Bruśniku, które podczas  tego   ceremoniału  mianowano pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki.   Uczniowie i przyszli czytelnicy pod opieką pani Grażyny Mastalerz  na zorganizowanej uroczystości  z wielką powagą i dostojnością odebrali,  certyfikaty  czytelnika  Miejsko Gminnej Biblioteki  Publicznej filia  w Bruśniku. Ten ważny dokument nie tylko daje  uprawnienia, ale również zobowiązuje  i ustanawia przyjaźń pomiędzy dziećmi  i książkami.  Po tej części uroczystości Kubuś Puchatek zaprosił dzieci na imprezę z okazji swoich 89 urodzin. Były opowieści, konkursy, wystawa rysunków, które dla Kubusia w prezencie przygotowały dzieci i  wspólna zabawa. Oczywiście jak to w gościnie u Kubusia Puchatka nie mogło zabraknąć miodu z wafelkami oraz łakoci. Na tej uroczystości była też pani Magdalena Synowiec,  która przygotowała dla  dzieci  upominki: okulary, czapeczki, apaszki i kolorowanki. W imieniu własnym i Kubusia Puchatka dziękuję dzieciom nauczycielom i rodzicom za wspólnie przygotowaną uroczystość,  za uśmiech i  radość jej towarzyszące - Bożena Kowalska.

Pasowanie na czytelnika - 4.11.2015r.