PASOWANIE NA CZYTELNIKA


Dnia 25 kwietnia 201 7r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach,  odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas I  Gminy Ciężkowice.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej bibliotece  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką publiczną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Specjalnie na tę okazję zostali zaproszeni  animatorzy, Czarodziej oraz jego  pomocnik Ropuch z  "niezły cyrk", których obecność uatrakcyjniła uroczystość. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi pełnoprawni już  Czytelnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, zakładki do książki oraz słodką niespodziankę, którą ufundował Pan Stanisław Kuropatwa, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy  sponsorowi  Panu Stanisławowi Kuropatwie.

51.JPG

PASOWANIE NA CZYTELNIKA'2017