Pasowanie na czytelnika


. 09 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Bruśniku odbyło się uroczyste „ Pasowanie na czytelnika” uczniów kl. I Szkoły Podstawowej w Bruśniku połączone z 91 urodzinami ukochanego przez dzieci Kubusia Puchatka.

Bibliotekę odwiedziło 10-oro pierwszoklasistów z wychowawczynią, p. Teresą Krawczyk. Bibliotekarka zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Zanim zostali pasowani pawim piórem na czytelników rozwiązywali zagadki literackie i wysłuchali wiersza pt. „ Książka”, który pouczył ich, że książki należy szanować. Po pasowaniu obejrzeli przedstawienie „ Galeria baśniowych postaci ” przygotowane przez uczniów kl. VI oraz dwóch czwartoklasistów pod kierunkiem polonistki p. Grażyny Bartoszek.

Następnie „ świeżo” pasowani uczniowie wysłuchali historii powstania od lat bardzo popularnej książki nie tylko dla najmłodszych autorstwa  A.A . Milne i odpowiadali na pytania związane z jej treścią. Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Kubuś „ jubilat ‘’ był szczęśliwy, gdyż od każdego dziecka otrzymał rysunkowy prezent. Po odśpiewaniu  „ sto lat” Kubuś ugościł ich „małym conieco” – wafelkami z miodem, lizakami miodowymi i innymi słodkościami. Zabawa była doskonała- pouczająca i wesoła. Na zakończenie dzieci otrzymały „ Certyfikat czytelnika” , które będą przypominały o tym uroczystym wydarzeniu oraz symboliczne prezenty – zakładki do książki oraz plany lekcji.

Mamy nadzieję , że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

                                                                                         Bożena Kowalska

B.JPG