Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

W czwartek 14 września filię biblioteki w Bruśniku odwiedziła liczna grupa przedszkolaków z ZSP . Dzieci wraz z wychowawczynią p. Bożeną Soska oraz opiekunką p. Małgosią Chorąży po raz pierwszy przekroczyły próg magicznego dla nich miejsca jakim jest biblioteka. Okres przedszkolny w życiu dziecka to czas kształtowania się zalążków właściwych postaw i przekonań. Dlatego warto rozwijać zainteresowania czytelnicze już od najmłodszych lat zgodnie z ludowym porzekadłem „ Czym skorupka  za młodu nasiąknie , tym na starość trąci”. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych z biblioteką,  z zasadami  korzystania  z księgozbioru,  oraz zachowania się w tym miejscu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, dzieci  wysłuchały bajki pt.:„ Franklin i książka z biblioteki” a na  zakończenie obejrzały film pt.  „Kubuś i przyjaciele”. Każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek oraz zakładki do książeczek. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.