Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2017


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach  ponownie włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Zapraszamy 2 września (sobota) od godz. 10.00 do wspólnego czytania w ciężkowickim Ratuszu. W tym roku w drodze głosowania do wspólnej lektury zostało wybrane Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Zwieńczeniem ciężkowickiego wspólnego czytania będzie występ kapeli "Pogórzanie".  Każdy uczestnik, słuchający i czytający, który przyniesie własną książkę, będzie miał możliwość odbicia pamiątkowej pieczątki Narodowego Czytania 2017!

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjowana w 2012 roku. W tym roku podczas internetowego głosowania do wspólnej lektury zostało wybrane „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego – wybitny dramat, będący barwną i niezwykle żywą opowieścią o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego.

Narodowe_czytanie_2017.jpg