Rok 2018


DKK JASTRZĘBIA „POCHŁANIACZ”

We czwartek 20 grudnia br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Jastrzębi poświęcone „Pochłaniaczowi” Katarzyny Bondy.

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

UWAGA!!!

Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że 22 (sobota) i 24 (poniedziałek -wigilia) grudnia 2018 r. Biblioteka będzie zamknięta.

RAZEM BĘDZIE LEPIEJ. SPOTKANIE DKK

We czwartek 13 grudnia br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ciężkowicach na którym omówiono książkę Jojo Moyes "Razem będzie lepiej"

Spotkanie z panem Waldemarem Smaszczem

3 grudnia 2018 r. w MGBP w Ciężkowicach odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Ignacy Jan Paderewski dla Niepodległej Polski”

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W JASTRZĘBI

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami.

Central Park. Spotkanie DKK

Listopadowa dyskusja Klubu Książki ( MGBP w Ciężkowicach) toczyła się wokół powieści „Central Park” autorstwa Guilaume’a Musso.

SPOTKANIE DKK -Jastrzębia

We środę, 21 listopada br., odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MGBP w Jastrzębi. Tym razem tematem naszych rozważań i dyskusji była książka Anny Ficner-Ogonowskiej pt.: „Okruch”.

BIBLIOTEKA JASTRZĘBIA -„CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ”- ZAJĘCIA Z DZIEĆMI.

W ubiegłym tygodniu biblioteka zaprosiła dzieci do przygody z historią, tradycją, dziejami i bohaterami narodowymi. Naszym przesłaniem było zaszczepienie w najmłodszych miłości do Ojczyzny i jej bohaterów oraz świadomości i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Pasowanie na czytelnika i 92 urodziny Kubusia Puchatka

14 listopada 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Bruśniku odbyło się uroczyste przyjęcie w Poczet Czytelników uczniów klasy pierwszej, którzy przyszli tu pod opieką wychowawczyni-pani Grażyny Mastalerz.

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

30 października br. naszą bibliotekę odwiedził pisarz książek dla dzieci i młodzieży pan Kazimierz Szymeczko, zdobywca wielu nagród i wyróżnień.

Uwaga!!!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 2 i 3 listopada 2018 r. BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

SPOTKANIE DKK

We czwartek, 25 października br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MGBP w Ciężkowicach. Tym razem miłośniczki literatury rozmawiały o książce Anny Ficner-Ogonowskiej pt.:”Okruch”.

Dyskusyjny Klub Książki działa również w Jastrzębi.

Grupa miłośniczek dobrej literatury działa również w filii MGBP w Jastrzębi . Oficjalna inauguracja działalności Dyskusyjnego Klubu Książki miała miejsce 16 października 2018r.

FILIA W BRUŚNIKU. KONKURS CZYTELNICZY

17.10.2018r. do Biblioteki Publicznej w Bruśniku zostali zaproszeni uczniowie klasy IV SP, którzy dzielnie walczyli o tytuł „Znawcy Baśni”.

Pieniądze na nowe książki dla Biblioteki

Miło nam poinformować naszych Czytelników iż, wniosek który został złożony do programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2018” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy grant w wysokości 8 950 zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na zakup nowych książek.

DKK "Pochłaniacz"

Wrześniowe spotkanie DKK poświęcone było książce Katarzyny Bondy „Pochłaniacz”.

Przedszkolaki ze Zborowic w Bibliotece

19 września naszą ciężkowicką bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z PP ze Zborowic w poszukiwaniu Ignacego Jana Paderewskiego.

Narodowe Czytanie. „Przedwiośnie”

Siódma odsłona zainaugurowanego przez Prezydenta RP Narodowego Czytania odbyła się 8 września 2018 r.

POKONKURSOWA WYSTAWA

Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac przedszkolaków pt.:" CIĘŻKOWICE. KOCHAMY NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ"

Narodowe Czytanie 2018. Przyłącz się i czytaj z nami fragmenty „Przedwiośnia”

W sobotę, 8 września, już po raz kolejny odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku, w całej Polsce, czytane będą fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Wspomnienia z wakacji w Bibliotece Publicznej w Bruśniku' 2018 r.

Kolejna akcja wakacyjna już za nami. Jak co roku biblioteka zorganizowała zajęcia na czas wakacji dla dzieci spędzających czas wolny w domu. W spotkaniach wzięło udział ok. 60 dzieci w wieku 6-12 lat.

Wakacje w bibliotece - podsumowanie

Tegoroczne wakacyjne spotkania w bibliotece w Ciężkowicach przebiegały pod hasłem „Kocham Cię Polsko!”. Zajęcia odbywały się w miesiącu lipcu we wtorki i czwartki.

Półmetek wakacyjnych zajęć w bibliotece

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach trwają zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci. Staramy się aby były one dla uczestników atrakcyjne i twórcze . A oto fotorelacja:

ROZSTRZYGNIĘCIE NABORU NA STANOWISKO BIBLIOTEKARZA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASTRZĘBI

Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach informuje, że w wyniku przeprowadzonego naboru na stanowisko bibliotekarza w Filii Bibliotecznej w Jastrzębi została wybrana Pani Małgorzata Waza-Zięcina z Jastrzębi

SPOTKANIE DKK

Tematem czerwcowego spotkania DKK była powieść kryminalne Zygmunta Miłoszewskiego "Uwikłanie"

Wakacyjny czas pracy biblioteki

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w okresie wakacyjnym, ulegną zmianie godziny otwarcia Biblioteki. Udostępnianie zbiorów będzie się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach od.8.00 do 16.00 w soboty Biblioteka będzie nieczynna

Wakacyjna oferta zajęć w Bibliotece

Dlaczego biblioteka jest najlepszym miejscem na wakacje? Ponieważ można się w niej schronić nie tylko przed upałem, ale też przed wakacyjną nudą. Gwarantujemy emocjonujące przygody w towarzystwie najznamienitszych książkowych bohaterów.

BARWY NATURY W MALARSTWIE

Zapraszamy do obejrzenia wystawy" Barwy natury w malarstwie Anny Tylki"

Uwaga!!!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1 i 2 czerwca 2018 r. BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

Przedszkolaki odwiedziły naszą bibliotekę

W piątek 25 maja Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach gościła grupę przedszkolaków wraz wychowawczynią panią Wiolettą Wołkowicz ze Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach.

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

Na zakończenie obchodów tegorocznego „Tygodnia Bibliotek” zapraszamy na wystawę prac Karoliny- uczennicy Technikum Informatycznego w ZSOiZ w Ciężkowicach.

Nabór na wolne stanowisko do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach - filia w Jastrzębi

DYREKTOR MIEJSKO- GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W Ciężkowicach Rynek 1, 33-190 Ciężkowice ogłasza konkurs na stanowisko bibliotekarza - Filii w Jastrzębi

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROBERTEM MAKŁOWICZEM

W piątkowe popołudnie 11 maja br. w wypełnionej do ostatniego miejsca sali ciężkowickiego Ratusza odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem. Tematyka spotkania związana była z bardzo szeroko pojętą kulturą, historią, kulinariami i podróżami.

FINAŁ VI GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Za nami finał VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Świat Poezją Malowany" organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach

(DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA- SPOTKANIE AUTORSKIE I WARSZTATY

DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA to tegoroczne hasło promujące Tydzień Bibliotek. Takie powinno być czytanie - nieskrępowane nakazami, swobodne, wolne i powolne. Niech będzie to także czytanie książek w różnym formacie - papierowym, elektronicznym czy audio.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Nasza Biblioteka od wielu lat włącza się w ogólnopolską kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom

Spotkanie DKK. „Kiedy płaczą świerszcze”

Kwietniowe spotkanie DKK upłynęło pod znakiem pięknej poetyckiej opowieści o sile miłości, chorobie, zwątpieniu i o cudach, które mogą przydarzyć się w życiu. Tematem dyskusji była książka „Kiedy płaczą świerszcze” Charlesa Martina.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem, które odbędzie się 11 maja 2018 r. o godz. 18.00.w ciężkowickim Ratuszu.

Uroczyste Pasowanie na Czytelnika

Tradycją się już stało, że w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, uczniowie klas pierwszych naszej Gminy zostają zaproszeni na uroczyste Pasowanie na Czytelnika. W tym roku 85 dzieci złożyło obietnice szanowania książek i częstego bywania w bibliotece.

„ Książka i Róża ‘’ Filia w Bruśniku

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Polsce obchodzony jest od 2007 roku, ustanowione przez UNESCO w 1995 r. w celu promocji czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej. W naszej bibliotece po raz kolejny 23 kwietnia, każdy kto wypożyczył książkę otrzymał w prezencie różę. Ten piękny zwyczaj przyjął się już na całym świecie. Za rok też nie zapomnimy!!!

VI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniach 8-15 maja 2018 r. obchodzona jest XV edycja programu Tydzień Bibliotek pod hasłem: "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jest to akcja promująca książkę i czytelnictwo.

Wielkanoc

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

UWAGA!!!

Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że w dniach 26 - 29 marca 2018 r. Biblioteka będzie czynna w godz. 8.00 - 15.00 Dnia 30 marca ( Wielki Piątek ) 8.00- 13.00 31 marca (Wielka Sobota) - Biblioteka będzie zamknięta.

SPOTKANIE DKK

Kolejną książką o której dyskutowaliśmy na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 22 marca były „Kalendarze” Małgorzaty Gutowskiej –Adamczyk.

Ferie w bibliotece w Bruśniku-podsumowanie

Podczas tegorocznego wypoczynku w czasie ferii w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną filia w Bruśniku udział wzięło 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej.

JEŹDZIEC MIEDZIANY. SPOTKANIE DKK

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkałyśmy się 28 lutego, aby podzielić się wrażeniami i odczuciami po przeczytaniu książki Paulliny Simons „Jeździec miedziany” .

NOWY ROK, NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

MGBP w Ciężkowicach zaprasza po nowe książki. Nowe tytuły, nieznani autorzy, książki polecane i wyszukane. Zapraszamy!!!

Ferie zimowe 2018 - Teatrzyk Kamishibai

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece, uczestnicy poznali niezwykle ciekawy sposób przedstawienia treści książki w formie kart teatrzyku Kamishibai.

FERIE W BIBLIOTECE 2018

Wszystkich chętnych zapraszamy do MGBP w Ciężkowicach oraz filii na wspólną zabawę z książką i nie tylko!

BOOKCROSSING „Uwolnij książki, dziel się z innymi”

Przypominamy, że w czerwcu 2017 r. roku ruszyła w naszej bibliotece wielka akcja „Uwalniamy książki z półek” . Jej celem jest popularyzacja w naszym mieście bookrossingu.

SPOTKANIE DKK

Za nami pierwsze w 2018 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. 24 stycznia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach spotkałyśmy się z naszymi klubowiczkami. Tematem rozmów była książka Doris Lessing pt. „Piąte dziecko".

E-usługi w naszej Bibliotece

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że od 2 stycznia 2018 r. w naszej Bibliotece uruchomiony został elektroniczny system udostępniania zbiorów. System biblioteczny SOWA2/MARC21 zmieni dotychczasową pracę Biblioteki oraz znacznie ułatwi czytelnikom sposób korzystania z jej zasobów.

Przypominamy!!!

Ibuk Libra - czytelnia czynna całą dobę!