Rok 2018

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem, które odbędzie się 11 maja 2018 r. o godz. 18.00.w ciężkowickim Ratuszu.

Uroczyste Pasowanie na Czytelnika

Tradycją się już stało, że w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, uczniowie klas pierwszych naszej Gminy zostają zaproszeni na uroczyste Pasowanie na Czytelnika. W tym roku 85 dzieci złożyło obietnice szanowania książek i częstego bywania w bibliotece.

„ Książka i Róża ‘’ Filia w Bruśniku

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Polsce obchodzony jest od 2007 roku, ustanowione przez UNESCO w 1995 r. w celu promocji czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej. W naszej bibliotece po raz kolejny 23 kwietnia, każdy kto wypożyczył książkę otrzymał w prezencie różę. Ten piękny zwyczaj przyjął się już na całym świecie. Za rok też nie zapomnimy!!!

VI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniach 8-15 maja 2018 r. obchodzona jest XV edycja programu Tydzień Bibliotek pod hasłem: "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jest to akcja promująca książkę i czytelnictwo.

Wielkanoc

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

UWAGA!!!

Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że w dniach 26 - 29 marca 2018 r. Biblioteka będzie czynna w godz. 8.00 - 15.00 Dnia 30 marca ( Wielki Piątek ) 8.00- 13.00 31 marca (Wielka Sobota) - Biblioteka będzie zamknięta.

SPOTKANIE DKK

Kolejną książką o której dyskutowaliśmy na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 22 marca były „Kalendarze” Małgorzaty Gutowskiej –Adamczyk.

Ferie w bibliotece w Bruśniku-podsumowanie

Podczas tegorocznego wypoczynku w czasie ferii w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną filia w Bruśniku udział wzięło 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej.

JEŹDZIEC MIEDZIANY. SPOTKANIE DKK

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkałyśmy się 28 lutego, aby podzielić się wrażeniami i odczuciami po przeczytaniu książki Paulliny Simons „Jeździec miedziany” .

NOWY ROK, NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

MGBP w Ciężkowicach zaprasza po nowe książki. Nowe tytuły, nieznani autorzy, książki polecane i wyszukane. Zapraszamy!!!

Ferie zimowe 2018 - Teatrzyk Kamishibai

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece, uczestnicy poznali niezwykle ciekawy sposób przedstawienia treści książki w formie kart teatrzyku Kamishibai.

FERIE W BIBLIOTECE 2018

Wszystkich chętnych zapraszamy do MGBP w Ciężkowicach oraz filii na wspólną zabawę z książką i nie tylko!

BOOKCROSSING „Uwolnij książki, dziel się z innymi”

Przypominamy, że w czerwcu 2017 r. roku ruszyła w naszej bibliotece wielka akcja „Uwalniamy książki z półek” . Jej celem jest popularyzacja w naszym mieście bookrossingu.

SPOTKANIE DKK

Za nami pierwsze w 2018 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. 24 stycznia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach spotkałyśmy się z naszymi klubowiczkami. Tematem rozmów była książka Doris Lessing pt. „Piąte dziecko".

E-usługi w naszej Bibliotece

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że od 2 stycznia 2018 r. w naszej Bibliotece uruchomiony został elektroniczny system udostępniania zbiorów. System biblioteczny SOWA2/MARC21 zmieni dotychczasową pracę Biblioteki oraz znacznie ułatwi czytelnikom sposób korzystania z jej zasobów.

Przypominamy!!!

Ibuk Libra - czytelnia czynna całą dobę!