Dyskusyjny Klub Książki działa również w Jastrzębi.


Grupa miłośniczek dobrej literatury działa również w filii MGBP w Jastrzębi . Oficjalna inauguracja działalności Dyskusyjnego Klubu Książki miała miejsce 16 października 2018r.

DSC05005.JPG

 Pierwsze  spotkanie poświęcone było książce Manuli Kalickiej „Koniec i początek” . Jest to powieść o tematyce wojennej i losach trzech młodych kobiet (Irenki, Zosi i Heleny), które przypadkowo poznają się tuż po wybuchu Powstania Warszawskiego. Każda z nich zmaga się z wojenną traumą, po kimś płacze, kogoś wspomina, ukrywając też dramaty z przeszłości. 

Podczas lektury wszystkie kibicowałyśmy dziewczynom, przeżywając ich rozterki. Literatura zmuszająca do refleksji, aby docenić stabilizację jaką posiadamy i nie postrzegać jej, jako nudę lecz cieszyć się z każdego nowego dnia. Polecamy z całego serca!

Dziękujemy za żywą dyskusję i obecność na spotkaniu Radnemu Rady Miejskiej wsi Jastrzębia w Ciężkowicach-Panu Romualdowi Harafowi.

MGBP z filią w Jastrzębi składa serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi Łaskawskiemu za wykonanie stolika z półką, który posłuży do wyeksponowania prasy dla czytelników.

                                                                                                      mgr Małgorzata Waza- Zięcina

DKK Jastrzębia-16.10.2018 r.