FINAŁ VI GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


     Za nami finał  VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Świat Poezją Malowany" organizowanego  przez  Miejsko-Gminną  Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach- wydarzenie, któremu patronuje Burmistrz Gminy Zbigniew Jurkiewicz. W tegorocznym konkursie, który odbył się 10 maja  (Tydzień Bibliotek))w sali widowiskowej  ciężkowickiego ratusza, wzięło udział  18 uczniów ze  Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy. Zmierzyli się oni z dziełami polskiego poety Józefa Ratajczaka. Usłyszeć mogliśmy, m.in. „Wiatr”, „Obłoki”, „Kot na płocie ”, czy „Mój pies”. Występom dzieci, które doskonale przygotowane, zarówno pod względem pamięciowym, jak  i charakteryzacji, przyglądało się czujnie  jury w składzie: Tadeusz Trytek,  dyr. MBP w Tarnowie, Liliana Ostrowska, polonistka, Bogdan Krok, pracownik CKiPG  Ciężkowice oraz Katarzyna Zych, dyr. MGBP. Każdego z uczestników oceniano pod kątem interpretatorskim, stopnia trudności wybranego materiału oraz zdolności pamięciowych.

   Nareszcie nastała długo oczekiwana chwila… ogłoszenie wyników. Wyróżnienia, dyplomy za udział w konkursie, nagrody książkowe i inne upominki   z rąk p. Tadeusza Trytka   oraz  członków jury otrzymali:


I miejsce  Kornelia Ramian  ze Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach z filią w Kipsznej, 

II miejsce Amelia Brończyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Świętej Jadwigi Królowej

                                                       w  Jastrzębi ,

III miejsce  Martyna Jamka  z Niepublicznej Szkoły w Pławnej,                                                  

Wyróżnienie

Lena Włudyka  ze Szkoły Podstawowej w  Bogoniowicach z filią w Kipsznej.

     Każdy z młodych uczestników otrzymał nagrodę oraz dyplom, upamiętniający miłe chwile, spędzone w ciężkowickim ratuszu. Za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie recytatorów dyplomy - podziękowania  otrzymali również  nauczyciele, a za wkład                    w nagrodzenie małych wykonawców podziękowania otrzymali sponsorzy: Burmistrz Gminy Zbigniew Jurkiewicz ,  Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Szczerba oraz Marian KrólHitpol”           

     Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Patronom, sponsorom i wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego który, mamy nadzieję, zagościł już na dobre w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy.

VI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

r.JPG