Rok 2019


ŚWIĘTA!!!

WSZYSTKIM CZYTELNIKOM Z CAŁEGO SERCA ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

DKK "Linia życia"

16 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie DKK działającego przy MGBP w Ciężkowicach . Omawiałyśmy tym razem książkę Jodi Picoult pt. ”Linia życia”

DKK Jastrzębia " Głos serca"

Na grudniowym, a zarazem ostatnim w tym roku spotkaniu DKK zagościła książka amerykańskiej pisarki – Jodi Picoult „Głos serca”.

DKK "DWIE KOBIETY"

Kolejne spotkanie naszego klubu poswięcone było książce pt. "Dwie kobiety" autorstwa Doriss Lessing.

„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”.

Z radością informujemy, że Biblioteka w Ciężkowicach otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 661 zł. w ramach Programu Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019 r. Wartość całego projektu wynosi 14 896 zł, zakupione zostaną roboty i tablety.

WYSTAWA

Od 14 listopada w Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach można oglądać nową wystawę prac plastycznych Joanny Truchan „Początek

Nowości książkowe w Bibliotece

Na półki naszej Biblioteki trafiły kolejne nowości książkowe.

DKK JASTRZĘBIA „ LATO W JAGÓDCE”

Długie jesienne wieczory sprzyjają czytaniu i zachęcają do zagłębienia się w przyjemną i lekką lekturę. Taką właśnie okazała się książka pochodząca z serii owocowej – „ Lato w Jagódce”, nad którą dyskusję podjęły klubowiczki w czwartkowe popołudnie 21 listopada br.

Mała książka- wielki człowiek. Kolejne dyplomy rozdane

Już 52 małych czytelników odebrało w Bibliotece w Jastrzębi wyjątkowy prezent — książkę Pierwsze czytanki dla… Zapraszamy kolejnych chętnych po wyprawki czytelnicze!

„Początek”-wystawa prac plastycznych

Zapraszamy serdecznie do Biblioteki w Ciężkowicach, gdzie będą mogli Państwo obejrzeć wystawę autorstwa Joanny Truchan mieszkanki Ciężkowic.

„NASZA OJCZYZNA NIEPODLEGŁA”

We środę 13 listopada klasa II ze SP nr 1 w Jastrzębi wraz z wychowawczynią p. Ewą Giemza wybrała się do biblioteki, gdzie uczestniczyła w zajęciach o niepodległości.

Pierwszoklasiści- witajcie w gronie czytelników!

Dnia 7.11.2019r. w Bibliotece Publicznej w Bruśniku odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika połączone z 93 urodzinami Kubusia Puchatka.

DKK JASTRZĘBIA „WŁOSKIE SZPILKI”.

24 października klubowiczki przybyły na spotkanie DKK poświęcone książce Magdaleny Tulli pt: „Włoskie szpilki”. Właśnie za tą książkę pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia - Szczecin 2012.

Spotkanie z Renatą Piątkowską i Malwiną Kożurno

25 października 2019 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach zorganizowała spotkania połączone z warsztatami literackimi

DKK Ciężkowice -„Młyn nad czarnym Potokiem”

We czwartek, 24 października w siedzibie biblioteki w Ciężkowicach odbyło się spotkanie DKK, które tym razem poświęcone było książce Anny J. Szepielak pod tytułem „Młyn nad czarnym Potokiem”.

Przedszkolaki z jesienną wizytą w bibliotece.

W czwartek 17 października biblioteka w Jastrzębi gościła grupę 27 przedszkolaków wraz z wychowawczyniami p. Reginą Wojnicką oraz Jadwigą Szydłowską z Publicznego Przedszkola z Jastrzębi.

Pierwsze Dyplomy Czytelnicze rozdane!

We wrześniu biblioteka w Jastrzębi przystąpiła do projektu realizowanego w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

Jesienne spotkanie DKK

Klubowiczki na ostatnim spotkaniu ciężkowickiego DKK, które odbyło się w środę (25 września) miały okazję zmierzyć się, nie po raz pierwszy, z twórczością amerykańskiej pisarki Tess Gerritsen, z zawodu lekarzem internistą.

Wystawa młodej artystki

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach została zorganizowana wystawa malarstwa uczennicy kl. VI SP Natalii Skruch

ZGODA NA SZCZĘŚCIE-DKK JASTRZĘBIA

18 września odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie DKK, na którym zagościła książka Anny Ficner-Ogonowskiej „Zgoda na szczęście”.

14 900 zł. NA ZAKUP KSIĄŻEK

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach, tak jak w latach wcześniejszych, przystąpiła do realizacji Programu Wieloletniego na lata 2016-2020

Za nami 8. edycja Narodowego Czytania

Tradycyjnie Biblioteka w Ciężkowicach włączyła się do akcji, mającej na celu promowanie czytelnictwa i popularyzację dzieł literatury polskiej.

Osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie - zapraszamy!

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

NARODOWE CZYTANIE 2019

Tradycyjnie, miejscem tegorocznego Narodowego Czytania będzie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach. Spotkamy się w Ratuszu i na nowo odkryjemy piękno polskich nowel.

WAKACJE W BIBLIOTECE W JASTRZĘBI-PODSUMOWANIE

Tegoroczne lipcowe spotkania przebiegały pod hasłem: „ Z książką w podróży dookoła świata”.

Zakończenie zajęć wakacyjnych w Bibliotece

W miesiącu lipcu, jak co roku w filii Biblioteki Publicznej w Bruśniku odbywały się zajęcia pod hasłem: „ Wakacje w bibliotece”.

Nowości książkowe

Kolejna dawka wakacyjnych nowości książkowych . Zapraszamy!!!

Wakacje w Bibliotece -filia w Jastrzębi

Za nami półmetek wakacyjnych zajęć bibliotecznych. Wraz z młodymi czytelnikami poszukujemy pomysłów i propozycji aby przeżyć ten wolny czas w sposób twórczy i atrakcyjny.

„Mała książka – wielki człowiek”.

Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Spotkanie DKK- Jastrzębia "Sobowtór"

Tematem czerwcowego spotkania DKK był mrożący krew w żyłach kryminał Tess Gerritsen „Sobowtór”.

"Florystka"- DKK Ciężkowice

We wtorek, 25 czerwca br. odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie DKK. Tematem dyskusji uczestniczek była książka Katarzyny Bondy "Florystka" Jest to jej najnowsza powieść i jednocześnie kolejna część losów profilera Huberta Meyera.

Sposób na nudę!- Wakacje w Bibliotece

Tegoroczne zajęcia wakacyjne odbywać się będą w filiach bibliotecznych w Bruśniku i Jastrzębi. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w zajęciach , podczas których będą mogły twórczo spędzić czas wolny.

Uwaga!!!

Uprzejmie informujemy ,że w dniu 21 czerwca 2019 r.(tj.Piątek) Biblioteka będzie nieczynna.- PRZEPRASZAMY!

Uwaga! Wakacyjna zmiana godzin pracy biblioteki

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy ,że w okresie wakacji, Biblioteka będzie czynna od Poniedziałku do Piątku w godz. 8.00 - 16.00 SOBOTA - NIECZYNNE

UWAGA NOWOŚCI !!!

Do naszej Biblioteki właśnie trafiły nowe książki a wśród nich: kryminały, powieści obyczajowe, romanse, książki fantastyczne, bajki dla dzieci, książki popularnonaukowe.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Ciężkowice

Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom.

XVIII Tydzień Czytania Dzieciom-Bruśnik

W dn.01.06.-09.06 odbywał się XVIII Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez biblioteki. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Bruśniku zorganizowano spotkanie z uczniami kl. IV

„Świat widziany oczami polskich noblistów”

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Świat widziany oczami polskich noblistów” organizowany przez Szkołę Podstawową w Bruśniku i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach odbył się 4 czerwca 2019 r. w sali teatralnej ciężkowickiego Ratusza.

SPOTKANIE Z EWĄ WACHOWICZ

24 maja 2019 r. w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej gościła Pani Ewa Wachowicz - Miss Polonii, producentka i dziennikarka telewizyjna, podróżniczka oraz świetna kucharka.

FINAŁ GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

15 maja w ramach Tygodnia Bibliotek w ciężkowickiej Bibliotece odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego ŚWIAT POEZJĄ MALOWANY dla uczniów klas I – III Szkół Podstawowych Gminy Ciężkowice

SPOTKANIE Z EWĄ WACHOWICZ

Zapraszamy 24 maja ( piątek) 2019 r. o godzinie 18.00 do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach na spotkanie z Ewą Wachowicz. Wstęp wolny.

DKK Jastrzębia "Bokserka"

Majowe spotkanie DKK w Jastrzębi poświęcone było książce G. Plebanek „Bokserka”.

Pasowanie na czytelnika i spotkanie z leśnikiem.

17 maja dwudziestu pierwszoklasistów ze SP nr 1 i SP nr 2 w Jastrzębi złożyło uroczyste ślubowanie i zostało certyfikowanymi czytelnikami. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz obiecali, że będą o nie dbać i je szanować

„Tydzień bibliotek” w filii bibliotecznej w Jastrzębi.

W dniach 8.05-15.09.2019r. z okazji Tygodnia Bibliotek w bibliotece w Jastrzębi można było obejrzeć wystawę fotografii najpiękniejszych bibliotek na świecie, oraz przeczytać ciekawe cytaty świadczące o wyjątkowości tego miejsca i książek.

Teatr MORALITET „O KRZYKLIWYM SKRZACIKU I MAGICZNEJ KSIĘDZE”

Biblioteka może być miejscem interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć-Tydzień Bibliotek

#Biblioteka-trwa Tydzień Bibliotek 2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 pod hasłem „#biblioteka”. Spotkania, konkursy, wystawy itp. – przez tydzień 8-15 maja w bibliotekach naszej Gminy.

Wystawa ”Biblioteka miejsce tajemnicy” - zapraszamy!

Wystawa „Biblioteka. Miejsce tajemnicy” prezentuje fragmenty literatury opowiadające o bibliotekach jako miejscach niezwykłych

Spotkanie DKK -Ciężkowice

24 kwietna na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy o książce Grażyny Plebanek "Bokserka".

„Złodziejki czasu” DKK Jastrzębia

24 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie DKK z pełną dobrego humoru, zabawnych dialogów i sytuacji powieścią Hanny Cygler „Złodziejki czasu”.

„Śpiewająca Biblioteka” -spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w Jastrzębi

24 kwietnia w Hali Sportowej przy Szkole nr 1 w Jastrzębi, odbyło się spotkanie autorskie z „Babcią Grunią”, czyli Edytą Zarębską

Pasowanie na czytelnika 2019

My uczniowie pierwszej klasy, tobie książko przyrzekamy... Dnia 24 kwietnia 2019 r. w ciężkowickim Ratuszu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych ze SP naszej Gminy na Czytelników Biblioteki Publicznej

Książka i Róża w Jastrzębi.

W Bibliotece Publicznej w Jastrzębi, też świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.Piękną różę otrzymał każdy, kto w tym dniu wypożyczył książkę.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Ciężkowicach

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na dzień 23 kwietnia. Jest to symboliczna data dla literatury światowej, ustanowiona w roku 1995 przez UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców.

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

We wtorek 23 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Wesołych Świąt !!!

Wesołego Alleluja !!!

Literackie próby Oliwii

W filii Biblioteki Publicznej w Bruśniku można poczytać próby literackie –wiersze autorstwa uczennicy klasy szóstej Szkoły Podstawowej, Oliwii Jamrozy.

TRADYCJE LUDOWE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE W BIBLIOTECE W JASTRZĘBI.

We czwartek 4 kwietnia biblioteka w Jastrzębi gościła panią Wandę Gucwę oraz pana Antoniego Włudykę -solistów regionalnego zespołu ludowego "Pogórzanie”. Przeprowadzili oni bardzo ciekawą i pouczającą lekcję z dziećmi ze SP nr 1 w Jastrzębi.

Nieznane, sekretne życie pisarzy- DKK Ciężkowice

28 marca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawiałyśmy książkę Marii Nurowskiej pt. „Sergiusz, Czesław, Jadwiga”.

Dzień z pisarką Moniką Sawicką

Monika Sawicka, pisarka i dziennikarka telewizyjna, zawitała we wtorek 26 marca do ciężkowickiej biblioteki gdzie spotkała się z dziećmi i młodzieżą.

Przedszkolaki powitały wiosnę w Bibliotece

We czwartek 21 marca, dzieci z Przedszkola Publicznego w Bruśniku świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

DKK JASTRZĘBIA „TRAFNY WYBÓR”

20 marca 2019r. Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej filia w Jastrzębi spotkały się, aby omówić książkę J.K. Rowling „Trafny wybór.”

Filia w Jastrzębi. Przedszkolaki w bibliotece.

We czwartek 28 lutego bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z PP w Jastrzębi.

DKK „Krew na śniegu”

26 lutego 2019 r. w czytelni Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiana była powieść „Krew na śniegu” Jo Nesbo.

SPOTKANIE DKK W JASTRZĘBI „Właśnie dziś, właśnie teraz”

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkałyśmy się 28 lutego, aby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Karoliny Wilczyńskiej „Właśnie dziś, właśnie teraz”.

Z wizytą w bibliotece.....

19 lutego, we wtorkowy poranek, uczniowie klasy I ze SP w Ciężkowicach wraz z wychowawczynią panią Marią Król radośnie i ochoczo wkroczyli do ciężkowickiej książnicy.

SPOTKANIE DKK -Jastrzębia

We środę, 30 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Jastrzębi, na którym omówiono książkę Erica-Emmanuela Schmittta „Oskar i Pani Róża”.

"LATO W JAGÓDCE" DKK

31 stycznia w MGBP w Ciężkowicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem pasjonatki czytania podjęły dyskusję na temat przeczytanej książki pt. „Lato w Jagódce” autorstwa Katarzyny Michalak.

Relacja z ferii w MGBP w Ciężkowicach

Ferie dobiegły końca ... niestety. Uczestnicy zajęć feryjnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach z pewnością nie narzekali na nudę i będą mieli miłe wspomnienia.

Zakończenie ferii w Bibliotece Publicznej w Bruśniku.

W dniach 14 do 25 stycznia b.r. podczas trwających feriach w filii Biblioteki Publicznej w Bruśniku odbywały się zajęcia dla dzieci w wieku od 6-12 lat. Z tej oferty skorzystało 25 osób.

Ferie zimowe w Bibliotece w Jastrzębi.

Podczas tegorocznych ferii zimowych w filii bibliotecznej w Jastrzębi, odbywały się ciekawe spotkania dla dzieci od 6-12 lat. Wzięło w nich udział 52 dzieci.

ZIMOWE ROZMAITOŚCI CZYLI FERIE W BIBLIOTECE

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w zajęciach, które odbędą się podczas ferii w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach i filiach w Bruśniku i Jastrzębi.