Rok 2019


FINAŁ GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

15 maja w ramach Tygodnia Bibliotek w ciężkowickiej Bibliotece odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego ŚWIAT POEZJĄ MALOWANY dla uczniów klas I – III Szkół Podstawowych Gminy Ciężkowice

SPOTKANIE Z EWĄ WACHOWICZ

Zapraszamy 24 maja ( piątek) 2019 r. o godzinie 18.00 do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach na spotkanie z Ewą Wachowicz. Wstęp wolny.

DKK Jastrzębia "Bokserka"

Majowe spotkanie DKK w Jastrzębi poświęcone było książce G. Plebanek „Bokserka”.

Pasowanie na czytelnika i spotkanie z leśnikiem.

17 maja dwudziestu pierwszoklasistów ze SP nr 1 i SP nr 2 w Jastrzębi złożyło uroczyste ślubowanie i zostało certyfikowanymi czytelnikami. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz obiecali, że będą o nie dbać i je szanować

„Tydzień bibliotek” w filii bibliotecznej w Jastrzębi.

W dniach 8.05-15.09.2019r. z okazji Tygodnia Bibliotek w bibliotece w Jastrzębi można było obejrzeć wystawę fotografii najpiękniejszych bibliotek na świecie, oraz przeczytać ciekawe cytaty świadczące o wyjątkowości tego miejsca i książek.

Teatr MORALITET „O KRZYKLIWYM SKRZACIKU I MAGICZNEJ KSIĘDZE”

Biblioteka może być miejscem interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć-Tydzień Bibliotek

#Biblioteka-trwa Tydzień Bibliotek 2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 pod hasłem „#biblioteka”. Spotkania, konkursy, wystawy itp. – przez tydzień 8-15 maja w bibliotekach naszej Gminy.

Wystawa ”Biblioteka miejsce tajemnicy” - zapraszamy!

Wystawa „Biblioteka. Miejsce tajemnicy” prezentuje fragmenty literatury opowiadające o bibliotekach jako miejscach niezwykłych

Spotkanie DKK -Ciężkowice

24 kwietna na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy o książce Grażyny Plebanek "Bokserka".

„Złodziejki czasu” DKK Jastrzębia

24 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie DKK z pełną dobrego humoru, zabawnych dialogów i sytuacji powieścią Hanny Cygler „Złodziejki czasu”.

„Śpiewająca Biblioteka” -spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w Jastrzębi

24 kwietnia w Hali Sportowej przy Szkole nr 1 w Jastrzębi, odbyło się spotkanie autorskie z „Babcią Grunią”, czyli Edytą Zarębską

Pasowanie na czytelnika 2019

My uczniowie pierwszej klasy, tobie książko przyrzekamy... Dnia 24 kwietnia 2019 r. w ciężkowickim Ratuszu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych ze SP naszej Gminy na Czytelników Biblioteki Publicznej

Książka i Róża w Jastrzębi.

W Bibliotece Publicznej w Jastrzębi, też świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.Piękną różę otrzymał każdy, kto w tym dniu wypożyczył książkę.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Ciężkowicach

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na dzień 23 kwietnia. Jest to symboliczna data dla literatury światowej, ustanowiona w roku 1995 przez UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców.

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

We wtorek 23 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Wesołych Świąt !!!

Wesołego Alleluja !!!

Literackie próby Oliwii

W filii Biblioteki Publicznej w Bruśniku można poczytać próby literackie –wiersze autorstwa uczennicy klasy szóstej Szkoły Podstawowej, Oliwii Jamrozy.

TRADYCJE LUDOWE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE W BIBLIOTECE W JASTRZĘBI.

We czwartek 4 kwietnia biblioteka w Jastrzębi gościła panią Wandę Gucwę oraz pana Antoniego Włudykę -solistów regionalnego zespołu ludowego "Pogórzanie”. Przeprowadzili oni bardzo ciekawą i pouczającą lekcję z dziećmi ze SP nr 1 w Jastrzębi.

Nieznane, sekretne życie pisarzy- DKK Ciężkowice

28 marca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawiałyśmy książkę Marii Nurowskiej pt. „Sergiusz, Czesław, Jadwiga”.

Dzień z pisarką Moniką Sawicką

Monika Sawicka, pisarka i dziennikarka telewizyjna, zawitała we wtorek 26 marca do ciężkowickiej biblioteki gdzie spotkała się z dziećmi i młodzieżą.

Przedszkolaki powitały wiosnę w Bibliotece

We czwartek 21 marca, dzieci z Przedszkola Publicznego w Bruśniku świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

DKK JASTRZĘBIA „TRAFNY WYBÓR”

20 marca 2019r. Klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej filia w Jastrzębi spotkały się, aby omówić książkę J.K. Rowling „Trafny wybór.”

Filia w Jastrzębi. Przedszkolaki w bibliotece.

We czwartek 28 lutego bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z PP w Jastrzębi.

DKK „Krew na śniegu”

26 lutego 2019 r. w czytelni Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiana była powieść „Krew na śniegu” Jo Nesbo.

SPOTKANIE DKK W JASTRZĘBI „Właśnie dziś, właśnie teraz”

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkałyśmy się 28 lutego, aby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Karoliny Wilczyńskiej „Właśnie dziś, właśnie teraz”.

Z wizytą w bibliotece.....

19 lutego, we wtorkowy poranek, uczniowie klasy I ze SP w Ciężkowicach wraz z wychowawczynią panią Marią Król radośnie i ochoczo wkroczyli do ciężkowickiej książnicy.

SPOTKANIE DKK -Jastrzębia

We środę, 30 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Jastrzębi, na którym omówiono książkę Erica-Emmanuela Schmittta „Oskar i Pani Róża”.

"LATO W JAGÓDCE" DKK

31 stycznia w MGBP w Ciężkowicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem pasjonatki czytania podjęły dyskusję na temat przeczytanej książki pt. „Lato w Jagódce” autorstwa Katarzyny Michalak.

Relacja z ferii w MGBP w Ciężkowicach

Ferie dobiegły końca ... niestety. Uczestnicy zajęć feryjnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach z pewnością nie narzekali na nudę i będą mieli miłe wspomnienia.

Zakończenie ferii w Bibliotece Publicznej w Bruśniku.

W dniach 14 do 25 stycznia b.r. podczas trwających feriach w filii Biblioteki Publicznej w Bruśniku odbywały się zajęcia dla dzieci w wieku od 6-12 lat. Z tej oferty skorzystało 25 osób.

Ferie zimowe w Bibliotece w Jastrzębi.

Podczas tegorocznych ferii zimowych w filii bibliotecznej w Jastrzębi, odbywały się ciekawe spotkania dla dzieci od 6-12 lat. Wzięło w nich udział 52 dzieci.

ZIMOWE ROZMAITOŚCI CZYLI FERIE W BIBLIOTECE

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w zajęciach, które odbędą się podczas ferii w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach i filiach w Bruśniku i Jastrzębi.