Dzień z pisarką Moniką Sawicką


DSC00342.JPG

Monika Sawicka, pisarka i dziennikarka telewizyjna, zawitała we wtorek  26  marca      do  ciężkowickiej biblioteki,  gdzie spotkała się z dziećmi i młodzieżą. Każde ze spotkań oscylowało wokół innej tematyki, ale wszystkie były interesujące i skłaniały do refleksji. 

Autorka  wzięła udział w dwóch spotkaniach  z przedszkolakami (Przedszkole Publiczne i Niepubliczne Przedszkole „Uśmiech dziecka” z Ciężkowic)  zajęcia miały charakter poznawczo-edukacyjny. Monika Sawicka opowiadała dzieciom m.in.            o zawodzie pisarza i procesie powstawania książki, który porównuje do lepienia bałwana (proces kuli śnieżnej - nowe warstwy to nowe wątki),  w sposób bardzo ciekawy i przystępny opowiadała także o „Kajtusiu Szczęściarzu” książce, którą napisała specjalnie dla dzieci. Poruszając  m.in. wątek odpowiedzialności za pupili, mówiła również o uczuciach zwierząt. Dzieci mają dużą wiedzę i są bardzo mądre - podkreśla autorka.

„ Marzenia się spełnia” to tytuł  dwóch spotkań warsztatowych  z V i VII klasistami   ze SP w Ciężkowicach.  Jako, że była to starsza grupa, to i tematyka warsztatów była bardziej poważna. Uczniowie  musieli zmierzyć się z własnymi pragnieniami, tworząc swoje "książki marzeń".   Efektem końcowym były piękne prace, które zostały w naszej bibliotece, aby w przyszłości jej twórcy mogli skonfrontować swoje marzenia z rzeczywistością.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań.

Spotkania edukacyjno-poznawcze -Publiczne Przedszkole

Spotkania edukacyjno-poznawcze NP -Uśmiech dziecka

Warsztaty literacko- plastyczny” Książka naszych marzeń” . kl.V

Warsztaty literacko- plastyczny” Książka naszych marzeń”. kl.VII