"Florystka"- DKK Ciężkowice


20190625_171550.jpgWe wtorek, 25 czerwca br. odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie DKK. Tematem dyskusji uczestniczek była książka Katarzyny Bondy "Florystka"

Florystka  to najnowsza powieść Katarzyny Bondy i jednocześnie kolejna część losów profilera  Huberta Meyera, jednego z lepszych kryminologów wykorzystujących znajomość psychologii do schwytania niezwykle sprawnych przestępców. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż motywacje psychologiczne tych, których poznajemy w powieści, są wiarygodne i jednocześnie etycznie niejednoznaczne. Mamy tu bowiem do czynienia ze złem, które nie tak łatwo ocenić. Stoi bowiem za nim zawsze czyjeś nieszczęście, rozczarowanie, odrzucenie, samotność. Przestępstwa są więc przede wszystkim mniej lub bardziej spektakularnym zwieńczeniem rozpaczy, co powoduje, iż w czytelniku rodzi się współczucie, a kwestia winy i kary staje się o wiele bardziej skomplikowana, niż to na początku się wydaje.

Florystka" okazuje się powieścią nie tylko interesująco skomponowaną i wielowątkową, ale też świetnie portretującą zarówno postaci pierwszoplanowe, jak i te epizodyczne.

DKK-Ciężkowice 25.06.2019r.