„Mała książka – wielki człowiek”.


Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie życie? Wierzymy, że tak ! Dlatego we wrześniu 2019 roku w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek” rozpoczniemy realizację projektu skierowanego do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zapraszamy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami już we wrześniu odbierali  w bibliotece wyjątkowy prezent. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znajdą się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Zapraszamy już we wrześniu

plakat_Maa_ksika.png