Przedszkolaki z jesienną wizytą w bibliotece.

W czwartek 17 października biblioteka w Jastrzębi gościła grupę 27 przedszkolaków wraz z wychowawczyniami p. Reginą Wojnicką oraz Jadwigą Szydłowską z Publicznego Przedszkola  z Jastrzębi.

Maluchy przybyły do biblioteki w poszukiwaniu ciekawych, książkowych propozycji na coraz dłuższe jesienne wieczory. Mimo, że same nie potrafią jeszcze czytać, uwielbiają jak czynią to ich rodzice oraz dziadkowie. Dzieci zapoznały się ze zbiorami i zwiedziły bibliotekę. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak kącik dla najmłodszych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki, a że wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji – lekarz pediatra p. Tadeusz Smoliński przeczytał im wzruszającą historyjkę Heidi i Daniela Howartha „Jak złapać spadającą gwiazdę”. Książka okazała się idealna na rozmowę z dziećmi o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć każdego dnia.

Na pamiątkę spotkania dzieci wraz z wychowawczyniami wykonały z kolorowych liści piękny - jesienny obrazek i wypożyczyły dla siebie interesujące książki. Zadowolone miny przedszkolaków świadczyły, że wycieczka edukacyjna do biblioteki zapewniła im trwałe przeżycia estetyczne, emocjonalne i stanowiła atrakcyjną formę zajęć z pośród wielu realizowanych w przedszkolu.