SPOTKANIE DKK W JASTRZĘBI „Właśnie dziś, właśnie teraz”


Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkałyśmy się 28 lutego, aby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Karoliny Wilczyńskiej „Właśnie dziś, właśnie teraz”. 

Wilczyńska to autorka świetnych obyczajówek oraz dojrzałej i odważnej prozy dla kobiet. Pisze o uczuciach (często tych najtrudniejszych), codziennych problemach, ale także o szczęściu i o tym, jak je znaleźć.

Opowieść „Właśnie dziś, właśnie teraz” nie należy do łatwych. Jest refleksyjna przygnębiająca i zarazem bardzo życiowa. Choć okładka urzeka, a opis intryguje to wnętrze pełne jest gorzkich życiowych prawd. Książka mówi o tęsknocie za miłością, serdecznością i ciepłem, którego potrzebuje każdy człowiek.

Każda z bohaterek powieści kocha, ale ta miłość przynosi tylko ból, cierpienie             i wyniszcza jak najgorsza choroba. Mimo tego wszystkie są cierpliwe w swej doli           i wolą żyć pozorami, niż spojrzeć prawdzie w oczy. Zapominają o sobie, przestają marzyć i pozwalają by inni żyli ich kosztem. Wspaniała lektura o toksycznej miłości            i trudach codziennego życia, która pozwala spojrzeć z boku na własne otoczenie.  

DSC05544.JPG

DKK JASTRZĘBIA „Właśnie dziś, właśnie teraz”