Rok 2020


Uwaga!!!

Zmiana godzin otwarcia Biblioteki

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” - Nowi czytelnicy i kolejne dyplomy

DKK- "Stokrotki w śniegu"

We wtorek,21 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK w Ciężkowicach. Tematem rozmów była wzruszająca powieść Richarda Paula Evansa pt. „Stokrotki w śniegu”

FERIE W BIBLIOTECE 2020

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat do wspólnej zabawy i miłego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach oraz filiach w Bruśniku i Jastrzębi.

„SYRENKA”- DKK JASTRZĘBIA

23 stycznia w Jastrzębi odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowiczki podjęły dyskusję na temat przeczytanej książki pt. „Syrenka”, autorstwa mistrzyni kryminału skandynawskiego Camilli Lackberg.

Ferie zimowe w Jastrzębi - relacja

Za sprawą zimowych spotkań biblioteka w Jastrzębi stała się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla młodych czytelników.

Zakończenie ferii zimowych w Ciężkowicach

Tegoroczne „Niesamowite ferie z dziesięcioma skarpetkami” dobiegły końca, a wraz z nimi zajęcia dla dzieci zorganizowane przez MGBP w Ciężkowicach.

Ferie zimowe w Bruśniku - podsumowanie

Spotkania w bibliotece w Bruśniku pozwoliły na ciekawe spędzenie wolnego czasu dzieciom, które pozostały w miejscu zamieszkania w okresie wolnym od zajęć w szkole.

DKK - „Córka”

18 lutego w jastrzębskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie DKK. Klubowiczki omawiały na nim książkę pt: „Córka” Eleny Ferrante, opartą na własnych doświadczeniach autorki.

IBUK libra- przypominamy!

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin.

DKK "Złudzenie"

27 lutego ( czwartek) w ciężkowickiej bibliotece odbyło się spotkanie DKK, tym razem rozmawiałyśmy o książce Charlotte Link „Złudzenie”.

Spotkanie z książkami. Lekcja biblioteczna.

5 marca do ciężkowickiej biblioteki przybyła grupa przedszkolaków ze Szkoły Filialnej w Kipsznej wraz ze swoją wychowawczynią

"Gram, więc czytam"

„GRAM WIĘC CZYTAM” Ogólnopolski konkurs na najlepszą GRĘ PUDEŁKOWĄ na bazie Uniwersum Dwuświata

UWAGA !!! Komunikat o zamknięciu Bibliotek Gminy Ciężkowice

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Zdrowia i zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z od czwartku 12 marca do 25 marca 2020 r. Biblioteka w Ciężkowicach oraz filie ( Jastrzębia, Bruśnik) zostają zamknięte.

WAŻNY KOMUNIKAT!!!

Szanowni Państwo! Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej

„Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).”

Drodzy Czytelnicy!

W związku z zawieszeniem działalności Bibliotek zachęcamy do korzystania z zasobów cyfrowych.

Najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne

Wielkanoc '2020

Czytanie i inne biblioteczne inicjatywy.

Najlepszy sposób na spędzanie czasu w domu? Oczywiście, czytanie książek! Na pewno każdy z nas ma coś do nadrobienia, lektury na które nie było czasu w trakcie codziennej bieganiny

WAŻNA INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach jest czynna dla użytkowników od 4 maja 2020 r.

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020 r.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” w stulecie urodzin Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły/Jana Pawła II, która przypada 18 maja 1920 roku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach zaprasza na wystawę poświęconą życiu papieża

NOWOŚCI !!!

Drodzy Czytelnicy, jest nam niezmiernie miło poinformować, że w naszej Bibliotece pojawiły się nowości wydawnicze.

WAKACYJNE GODZINY PRACY

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy,że w okresie wakacji,Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 SOBOTA - NIECZYNNE

Lektura Narodowego Czytania 2020

W tym roku podczas prezydenckiej akcji wspólnego czytania lekturą będzie Balladyna Juliusza Słowackiego. W organizacji wydarzenia Kancelarię Prezydenta RP wspiera – jak co roku – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach.

NARODOWE CZYTANIE. ZAPROSZENIE

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w dziewiątej edycji „Narodowego Czytania”.

CIĘŻKOWICE. NARODOWE CZYTANIE 2020

Już po raz dziewiąty w całej Polsce rozbrzmiały słowa narodowej lektury w ramach akcji Narodowe Czytanie.

Dotacja dla Biblioteki

Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowice w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych prowadzonego przez Bibliotekę Narodową otrzymała w tym roku na zakup nowości wydawniczych dotację w wysokości 16 000 zł.

„Kobieta w oknie”. Spotkanie DKK

Po przerwie spowodowanej pandemią Dyskusyjny Klub Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach spotkał się 23 września br. Tematem była książka amerykańskiego pisarza A.J. Fina „Kobieta w oknie".

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bibliotece

W piątek 2 października br. Bibliotekę w Ciężkowicach odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej