„Kobieta w oknie”. Spotkanie DKK


Po przerwie spowodowanej pandemią Dyskusyjny Klub Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach spotkał się 23 września br. Tematem była książka  amerykańskiego pisarza  A.J. Fina  „Kobieta w oknie” 

Główną  bohaterką książki jest  Anna Fox, kobieta , która straciła wszystko, co miała – rodzinę, zdrowie oraz  pracę , całe dnie spędza w domu, nie ruszając się z niego na krok. Czas spędza  w Internecie, oglądając  stare, czarno-białe filmy oraz stojąc  przy oknie szpieguje sąsiadów. Podgląda ich, śledzi ich życie, robi im zdjęcia. Przez to, że straciła własne życie, zagłębia się w życie innych, obcych jej ludzi Szokujące fakty wychodzą na światło dzienne, manipulacje się piętrzą i już nie wiadomo, co jest prawdą, a co fałszem. Sama bohaterka w pewnym momencie już nie wie, czy może wierzyć sama sobie. Zaczyna wątpić w siebie i wierzyć w to, że wszystko, co zobaczyła było tylko złudzeniem, wyobrażeniem. Bo skoro wszyscy jej to powtarzają to może rzeczywiście tak jest…

Jeśli chcecie poznać tajemnice tej powieści to koniecznie po nią sięgnijcie. Dowiecie się, jakie sekrety skrywa Anna? Co tak naprawdę wydarzyło się w jej życiu, że wygląda ono  teraz tak, a nie inaczej? Jakie mroczne fakty z życia sąsiadów wyjdą na jaw? Czy młody, wystraszony chłopak z sąsiedztwa jest tym na kogo się kreuje?

Naprawdę dobry thriller, bardzo intrygujący i bardzo wciągający. Polecamy !!!

20200923_172740.jpg